Сайт наразі оновлюється, а деякі сторінки ще знаходяться у розробці. Дякуємо за розуміння!
Назад
Мережі передачі даних (LAN, WAN, SD-WAN)

Мережі передачі даних (LAN, WAN, SD-WAN)

Локальні мережі призначені для того, щоб створювати ефективне та безпечне середовище для спільної роботи та обміну інформацією. Причому, це стосується і SD-WAN, і невеликих мереж з кількох комп'ютерів і загального принтера. Мережеві рішення допомагають поєднати різне обладнання в єдину систему. Вони можуть здійснювати обмін файлами, займатися розподілом навантаження та спільним використанням ресурсів.

Локальні та глобальні мережі є мережевими з'єднаннями, за допомогою яких забезпечується комунікація між різними вузлами. В основі з'єднань лежать протоколи та стандарти, що визначають правила обміну інформацією в мережі. Локальна мережа представлена обмеженою географічною областю, в якій для з'єднання комп'ютерів та інших пристроїв використовують кабелі мережі та бездротові технології.

Із яких елементів складається локальна мережа?

Що потрібно для створення локальної мережі? Потрібне наступне обладнання:

  • мережні карти;
  • маршрутизатори;
  • комутатори;
  • модеми;
  • точки доступу.

Щоб підключення було якісним, користуються кабельною інфраструктурою, модулями, патч-кордами, конекторами, розетками. При визначенні параметрів обладнання та елементів з'єднання враховують завдання, які виконуватиме мережа, та бюджет. Слід враховувати, що налаштування мережі – справа професіонала.

Мережеві карти призначені для забезпечення взаємодії між різними комп'ютерами. Інтерфейсні пристрої відрізняються розміщенням та типом підключення. Часто мережевий адаптер вбудований у материнську плату. Якщо мережева карта на комп'ютері відсутня, то увімкнуто зовнішній пристрій. Маршрутизатори використовуються для розподілу напрямів обміну інформацією. Пристрій має власну операційну систему, що дозволяє виконання заданих функцій. Комутатор - допоміжний пристрій, який використовується при дротовому з'єднанні. Призначений для забезпечення зв'язку між пристроями та збільшення кількості машин, що підключаються. Оскільки периферійне обладнання та окремі вузли можуть знаходитися на великій відстані, користуються повторювачами та концентраторами.

Створення локальної мережі потребує певних знань. Вона може бути простою чи складною. Залежно від складності, в мережі користуються пристроями, що підсилюють сигнал та інфраструктурою, завдяки якій підтримується функціонування побутового та периферійного обладнання. Також потрібен постійний моніторинг локальних мереж. При цьому не важливо, яке IT рішення було задіяне: корпоративна поштова система, бездротова мережа, відеоконференцзв'язок, мережа VPN і т.д.

Принципи будівництва локальних мереж

Побудова локальних мереж потребує уважності. Слід виконати низку кроків:

  • Вибрати обладнання. При виборі враховують характер, складність та тип системи. Технічні компоненти представлені засобами, які використовують для з'єднання вузлів, створення маршрутів обміну інформацією, отримання доступу до інтернету.
  • Створити проєкт. При цьому розробляють схему та характер взаємодії комп'ютерів та інших пристроїв. У процесі визначають номенклатуру систем зв'язку комп'ютерів, розбираються з налаштуваннями мережевої інфраструктури, вибирають необхідні протоколи зв'язку.
  • Прокласти кабельну інфраструктуру. Її можна назвати конструктором для створення необхідної конфігурації мережі. Інфраструктуру завжди розраховують із надлишком, щоб у майбутньому було можливим додавання нового сегмента, додаткового обладнання, чи, наприклад ,комп'ютера.

Також розглядають питання комутації, яка буває апаратною та програмною. Вона необхідна для скорочення навантаження на мережу, забезпечення захисту та надійності з'єднання, підвищення швидкості обміну даними. Необхідно пам'ятати, що є певна топологія локальних мереж, яку обов'язково потрібно враховувати.

Налаштування мережі – які роботи виконує адміністратор?

Налаштування локальної мережі складається з різних завдань. Важливо не тільки розробити систему, використовуючи правила і принципи побудови локальних систем, а й підтримувати її працездатність. Адміністратор контролює оновлення та загальний стан системи, регулярно перевіряє її, виконує ремонт та усунення несправностей.

Щоб отримати послуги у сфері локальних мереж, можна запросити до штату власного адміністратора або звернутися до сторонніх компаній. Фахівці знають, як відбувається побудова локальних мереж, яке обладнання потрібне для ефективної системи та які засоби захисту мереж необхідні.

Блок поширених запитань

Що таке локальна мережа і навіщо вона потрібна у бізнесі?

Локальні мережі призначені для спільної роботи та обміну даними між кількома пристроями. У бізнесі неможливо обійтися без обладнання, з'єднаного за допомогою мережі. Подібне рішення дозволяє заощаджувати час та гроші.

Яке обладнання необхідне для побудови локальної мережі?

Для створення локальної мережі необхідні мережні карти, маршрутизатори, комутатори, модеми, точки доступу, кабелі, конектори, а також пристрої для підсилення сигналу.

Як забезпечити безпеку локальної мережі?

Адміністратору необхідно встановити та контролювати продуктивність брандмауера, встановити антивірусні програми, регулярно оновлювати паролі. Також можна скористатися віртуальною приватною мережею та іншими рішеннями.

Які переваги локальна мережа надає бізнесу?

У бізнесі оптимізуються інформаційні ресурси, обмін інформацією між співробітниками стає ефективнішим, а також можливим стає спільне вирішення завдань.

Як підтримувати та адмініструвати локальну мережу?

Необхідно прийняти до штату фахівця або звернутися до компаній, які надають послуги з мережевого адміністрування.

Читати також: Безпека мереж (Network Security)

Замовте консультацію

Залиште ваші контакти і ми з радістю допоможемо визначити та вирішити ваші проблеми в сфері інформаційних технологій.