Сайт наразі оновлюється, а деякі сторінки ще знаходяться у розробці. Дякуємо за розуміння!
Назад
Централізоване управління мережами (Network Management)

Централізоване управління мережами (Network Management)

Моніторинг мережі є безперервним процесом, у якому за цифровою мережею ведеться спостереження. Це необхідно, щоб своєчасно виявити несправності та помилки, а потім швидко на них зреагувати. Адміністратор використовує різні засоби сповіщення для виконання моніторингу.

Існують системні засоби, призначені для контролю за зовнішнім доступом до мережі. Також є програмне забезпечення, яке контролює внутрішньомережеві процеси. Моніторинг мережі відбувається таким чином: спеціальними програмами з певною періодичністю здійснюється надсилання запитів за мережевими адресами, вказаними в налаштуваннях. Якщо результат запиту буде невдалим або некоректним, систем надішле сигнал адміністратору або автоматично виконає дії, прописані в протоколі мережі.

Яким програмним забезпеченням користуються, щоб провести моніторинг мережі?

Програми не лише контролюють стан пристроїв. Вони також аналізують трафік та навантаження, діагностують проблеми та відстежують їх вирішення. Мережеві рішення вимагають постійного контролю, незважаючи на використані засоби захисту мереж, такі як брандмауер, VPN мережі, антивіруси та інші. Навіть відеоконференцзв'язок або спільне вирішення завдань може стати неможливим, якщо виникнуть проблеми в системі.

Моніторинг мереж здійснюють різними методами. При виборі методу враховують цілі контролю, налаштування мережі тощо. Основні методи представлені:

  • системами управління мережею. ПЗ для моніторингу трафіку та збору інформації про роботу апаратної частини. Воно здатне автоматично виконувати певні дії;
  • інтегрованими системами аналізу та управління. Виконують моніторинг певних програм та пристроїв у мережі. Можливе встановлення у програмне та апаратне середовище мережі;
  • аналізаторами протоколів. Використовуються лише для того, щоб контролювати трафік у локальній мережі;
  • кабельним обладнанням для тестування. Апаратний елемент контролю, що дозволяє отримати актуальні дані із кабельної мережі.

Слід враховувати, що як і будь-яке IT рішення, моніторинг потрібно конфігурувати та налаштовувати.

Чим моніторинг мереж є вигідним для бізнесу?

Побудова локальних мереж дозволяє прискорити взаємодію між співробітниками, налагодити спільне вирішення завдань. Але будь-яка система, навіть бездротова мережа, має бути під постійним контролем. Використання спеціального програмного забезпечення для моніторингу дозволяє збільшити ефективність мережі, зменшити час на виявлення та знешкодження проблем, а також покращити безпеку інфраструктури.

Користуються подібними рішеннями з низки причин:

  • Необхідність оптимізації. Завдяки моніторингу можна своєчасно зреагувати на проблемну ситуацію. А завдяки цьому знизити витрати та покращити якість роботи працівників.
  • Наявність частих збоїв та проблем із функціонуванням обладнання. Інформація, надана системою, дозволить без проблем підтримувати техніку у нормальному стані.
  • Необхідність підвищення ефективності управління. Завдяки створенню моніторів-об'єктів, що стежать за роботою служб та програм, адміністратор повністю контролює систему. Це економить час, на відміну від ручної обробки даних.

Управління мережею стане набагато ефективнішим, оскільки за великою кількістю процесів стежитиме ПЗ і адміністратор не відволікатиметься на них.

Програми для моніторингу мережі у реальному часі – основні переваги

Моніторинг складається із великої кількості етапів. Необхідно:

  1. Створити картку мережі.
  2. Задіяти рішення виявлення пристроїв.
  3. Проаналізувати мережевий трафік.
  4. Керувати мережевими пристроями.
  5. Отримувати сповіщення та реагувати на проблеми.
  6. Проаналізувати бездротовий зв'язок.
  7. Виконати інтеграцію із хмарою.
  8. Контролювати працездатність додатків.

З усіма цими завданнями впораються програми для моніторингу мережі. Для безперервного контролю знадобиться реал-тайм моніторинг. У такому разі дані надходять без затримок, і завдяки цьому стає можливою миттєва реакція на інциденти.

Моніторинг локальних мереж – важливий етап у нормальному функціонуванні системи. Від того, наскільки коректно його виконано, залежить вся ефективність бізнес-середовища.

Блок поширених запитань

Які програми для моніторингу мережі є найбільш ефективними для малого бізнесу?

Найефективнішим вважають програмне забезпечення для реал-тайм моніторингу. Воно дозволяє миттєво виявити проблеми, щоб максимально швидко позбутися їх.

Які основні функції повинна вміти програма для комплексного моніторингу мережі?

Програмне забезпечення для моніторингу має виявити та вивчити проблему, надіслати оповіщення адміністратору, виконати закладені дії.

Які переваги має використання програм для моніторингу в реальному часі?

Основна перевага полягає в миттєвому отриманні повідомлень про проблеми. У такому разі можна швидко їх виправити, щоб не порушити працездатність системи.

Як вибрати програмне забезпечення для моніторингу, яке відповідає специфічним потребам бізнесу?

При виборі програмного забезпечення необхідно враховувати тип мережі, кількість та вид пристроїв, цілі та способи їх використання.

Замовте консультацію

Залиште ваші контакти і ми з радістю допоможемо визначити та вирішити ваші проблеми в сфері інформаційних технологій.